Jak to działa?

Zapoznaj się z działaniem ThermoEye i odkryj jego zalety!
 • 1

  Ciągły monitoring

  Urządzenie dokonuje pomiaru temperatury w trybie całodobowym podchodzącym zwierzęcą. Umożliwia ciąglą kontrolę zwierząt.

 • 2

  Detekcja gorączki

  System analizując temperaturę stada oraz czynników środowiskowych, wykrywa zwierzę u którego wystąpił wzrost temperatury.

 • 3

  Powiadomienie

  W przypadku wykrycia chorego osobnika, system oznacza świnię farbą spożywczą oraz wysyła powiadomienie sms do hodowcy lub opcjonalnie do weterynarza.

 • 4

  Analiza danych

  Użytkownik może analizować historyczną temperaturę stada oraz otoczenia. Umożliwia to bardziej precyzyjny cykl produkcyjny.

Co zyskujesz?

W dzisiejszych czasach, trudna koniunktura na rynku trzody chlewnej sprawia, że każdy element procesu hodowli wpływa na jej opłacalność. Rosnące ceny pasz oraz zwiększająca się ilości podawanych antybiotyków, wpływa negatywnie na zyski. Dowiedz się jak zwiększyć opłacalność produkcji nawet o kilka procent.

Niższy FCR

~70% kosztów produkcji stanowi pasza. Wczesna detekcja choroby w stadzie prowadzi do ograniczenia okresu, w którym zwierzę konsumuje paszę, a nie przyrasta.

Skuteczniejsze leczenie

Wykrycie początkowej fazy choroby, prowadzi do obniżenia dawek stosowanych antybiotyków. Wcześnie podjęte działanie ogranicza rozprzestrzenianie się choroby.

Mniej upadków

Wczesna detekcja, hamuje rozwój choroby. Dzięki temu, szybko podjęte działanie nie doprowadzi do upadków w stadzie lub drastycznego obniżenia przyrostu zwierzęcia.

Łatwiejsza produkcja

W związku z trudną sytuacją na rynku pracy oraz brakiem wykwalifikowanych pracowników obsługujących produkcję. Całodobowy monitoring znacznie ułatwia kontrolę nad hodowlą